Zamknij

Napadł seksualnie na nastolatkę. Dziewczynka w szpitalu, sprawca w areszcie

31.05.2021 12:58
Leszno. Napaść seksualna na nastolatkę. Zarzuty dla pedofila
fot. PAP

Do dwunastu lat więzienia grozi 35-latkowi z Leszna, któremu śledczy zarzucają napaść seksualną na nastolatkę – podaje portal Leszno.naszemiasto.pl. Sąd aresztował Mariusza K. na trzy miesiące.

Do napaści seksualnej doszło w miniony piątek pod jednym z wiaduktów w Lesznie. Portal podaje, że dramat rozegrał się po południu. PAP dodał, że 35-latek był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa.

"Z przekazanych nam informacji wynikało, że mężczyzna miał wciągnąć dziecko do samochodu" – pisze Leszno.naszemiasto.pl. Czytamy, że dziewczynka miała rozerwane ubrania.

Napaść seksualna na nastolatkę w Lesznie. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia

Wiele wskazuje, że uniknęła najgorszego dzięki sprawnej reakcji służb. "Zatrzymany przez policję Mariusz K. to mieszkaniec Leszna. Ma 35 lat. Po spędzeniu dwóch nocy w celi w komendzie policji został dowieziony do prokuratury. Przesłuchania prowadzono tam w sobotę" – czytamy.

Serwis twierdzi, że służby miały bardzo mocne dowody na popełnienie przestępstwa przez 35-letniego Mariusza K. Podejrzanemu postawili zarzut napaści seksualnej, za co grozi nawet 12 lat więzienia.

Napadnięta nastolatka trafiła do szpitala, potrzebowała pomocy psychologicznej

"Jej (nastolatki, przyp.) przesłuchanie w sprawie wymagało udziału biegłego psychologa. Konieczne było zabezpieczenie wielu dowodów – mówi nam osoba znająca kulisy śledztwa. Nieoficjalnie wiemy, że dziecko miało po ataku trafić do leszczyńskiego szpitala. Miało rozerwaną odzież, co dodatkowo świadczyło o ataku na tle seksualnym" – relacjonuje portal.

Sąd zgodził się na tymczasowy areszt oskarżonego na trzy miesiące. "35-latek jest podejrzany o popełnienie przestępstwa z artykułu 197 paragraf 2 i 3 kodeksu karnego na szkodę małoletniej. Podejrzany nie przyznaje się do winy, a jego wyjaśnienia oceniono jako sprzeczne z materiałem dowodowym" – powiedział serwisowi prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Leszno.naszemiasto.pl

C