Zamknij

Zaatakował barmankę i ukradł pieniądze z baru, bo...chciał zapłacić grzywnę

26.09.2019 15:08
Bar
fot. Shutterstock

24-latek z Leszna (woj. wielkopolskie) zaatakował barmankę w pubie i ukradł pieniądze z utargu. Mężczyzna tłumaczył policji, że potrzebował pieniędzy, aby zapłacić grzywnę sądową. 24-latek został aresztowany; za rozbój grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

- Dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał informację o rozboju dokonanym w jednym z pubów na terenie Leszna. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna, klient lokalu w pewnym momencie podszedł do kobiety pracującej w pubie, używając wobec niej przemocy skradł z szuflady pieniądze pochodzące z utargu w kwocie ponad 1 tysiąca złotych – tłumaczyła w czwartek asp. sztab. Monika Żymełka z KMP w Lesznie.

Zobacz także

Jak dodała, policjanci ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec Leszna. - Śledczy przedstawili 24-latkowi zarzut dokonania rozboju. Mężczyzna przyznał policjantom, że skradzionymi pieniędzmi miał zamiar uregulować sądową grzywnę – podkreśliła Żymełka.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna był już w przeszłości notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował podejrzanego na okres 2 miesięcy. 24-latkowi grozi teraz do 12 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP