Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ksiądz Natanek ostrzega przed Lewiatanem. Jest odpowiedź sieci sklepów

04.08.2018 18:09
xxx wiadomosci

Ksiądz Piotr Natanek to jeden z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce. Tym razem duchowny ostrzegał przed chodzeniem do sklepów Lewiatan. Się sklepów odpowiedziała, że ich nazwa nie odnosi się do biblijnych przekazów, ale do organizacji zrzeszeń gospodarczych, która działała w okresie międzywojennym.

Lewiatan fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ksiądz Piotr Natanek w trakcie kazania wygłoszonego w poniedziałek, 23 lipca br. opowiadał o miejscach, które noszą imiona demonów. Duchowny przestrzegał wiernych przed złem czyhającym między sklepowymi półkami. 

– Wiecie, ile macie firm, które noszą imiona demonów? Mefistofeles, Belzebub. Jest jeszcze taka spożywcza firma Lewiatan. Dzieci, mając tę świadomość, do tych instytucji nie wolno wam wchodzić. One są oddane pod patronat, choćby nawet nieświadomie, złego ducha. To nie jest zabawa – mówił ksiądz Natanek.

Sieć sklepów odpowiedziała księdzu i wysłała portalowi onet.pl komunikat, w którym wyjaśnia, że ich nazwa odnosi się do międzywojennego Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów Lewiatan, która reprezentowała polski przemysł wobec władz państwowych.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan, gdy powstawała w 1994 r., inspirowała się tą organizacją. Celem PSH Lewiatan, było zrzeszenie polskich przedsiębiorców prowadzących działalność handlową oraz ochrona interesów polskich kupców przed masowo wkraczającymi na polski rynek zewnętrznymi sieciami i koncernami handlowymi, zapewniając rodzimym handlowcom możliwość dalszego funkcjonowania i rozwoju – podano w komunikacie.

Ksiądz Natanek słynie z wygłaszania „barwnych” kazań. W przeszłości ostrzegał wiernych przed czarnym ubiorem, pokemonami, grą Diablo oraz muzyką techno. 20 lipca 2011 metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz, nałożył na księdza Natanka karę suspensy, która zawiesza go w sprawowaniu funkcji kapłańskich i władzy rządzenia. Suspensa jest wynikiem nieposłuszeństwa duchownego wobec swojego biskupa. 

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń