Zamknij

"Ręce precz od wolnych mediów". W całym kraju protesty po przyjęciu lex TVN

19.12.2021 18:49

W Polsce w niedzielę odbywają się protesty w związku z przyjęciem przez Sejm lex TVN. Główna manifestacja rozpoczęła się o godz. 19 w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim. - Jesteśmy tu dziś w obronie wolnych mediów, wolnego słowa; gdy będziemy solidarni, wygramy, zmieciemy razem tę władzę - powiedział w niedzielę szef PO Donald Tusk.

protesty ws. lex TVN
fot. PAP/Radek Pietruszka

W całym kraju odbywają się protesty po przegłosowaniu lex TVN. Główna manifestacja rozpoczęła się o godz. 19 w Warszawie pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska". Protesty zorganizowały Fundacja Grand Press i Komitet Obrony Demokracji.

Sejm odrzucił w piątek bezwzględną większością głosów uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta. "Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu. #lexTVN" - napisał lider PO Donald Tusk.

W mediach społecznościowych w piątek wieczorem Komitet Obrony Demokracji zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy. "Przypomnimy o naszym apelu 19 grudnia 2021 roku o godz. 19 pod Pałacem Prezydenckim i w całej Polsce" - dodała organizacja.

RadioZET.pl/PAP