Zamknij

Petru na początku sierpnia złoży wniosek o rejestrację nowej partii

Redakcja
18.07.2018 17:07
Petru
fot. Radio ZET

Liberalno-Społeczni -– pod taką nazwą Ryszard Petru zamierza zarejestrować swoją nową partię. Wniosek w tej sprawie ma wpłynąć do sądu na początku sierpnia. Jesienią planowany jest zjazd programowy nowego ugrupowania, a na początku grudnia ma odbyć się kongres założycielski partii.

O planach założenia nowej, społeczno-liberalnej partii politycznej Petru mówił już w maju, po tym, jak odszedł z Nowoczesnej. W połowie czerwca Petru – razem z Joanną Scheuring-Wielgus oraz Joanną Schmidt, które również wystąpiły z Nowoczesnej – założył w Sejmie koło Liberalno-Społeczni. Jak wówczas mówił, jest ono zalążkiem przyszłej partii politycznej, która będzie powołana tuż po wyborach samorządowych.

Zobacz także

Jak dowiedziała się PAP, w środę w Warszawie odbywa się spotkanie założycielskie nowej partii politycznej Ryszarda Petru. W spotkaniu uczestniczy ponad 40 osób z całej Polski, których zadaniem będzie utworzenie struktur nowego ugrupowanie w 41 okręgach wyborczych. W ciągu najbliższych tygodni będą oni także zbierać 1000 podpisów popierających wniosek o założenie nowej partii politycznej. Wniosek ma trafić do sądu na początku sierpnia.

Petru zamierza zarejestrować swoją partię pod nazwą Liberalno-Społeczni, jednak – jak wynika z informacji PAP – nazwa ta będzie prawdopodobnie zmieniona. Planuje się, że docelową nazwę partii wybierze kongres założycielski, który odbędzie się na początku grudnia. Kongres wybierze wtedy również władze ugrupowania i zatwierdzi jego status.

RadioZET.pl/pap/maal