Zamknij

Weszła pod jadący pociąg wpatrzona w smartfon. Wielkie szczęście 13-latki

01.09.2020 19:47
Libiąż potrącenie przez pociąg
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

O wielkim szczęściu może mówić 13-latka, która wpatrzona w ekran smartfona wpadła wczoraj pod pociąg w Małopolsce. Sekundy sprawiły, że skończyło się na strachu i niegroźnych obrażeniach.

Potrącenie 13-latki przez pociąg miało miejsce w Libiążu. Nastolatka przekraczały tory w miejscu niedozwolonym. Do tego nie spuszczała wzroku z ekranu smartfona. O mały włos te błędy nie kosztowały jej życia.

Dziewczynka została potrącona przez pociąg. Na szczęście nie weszła przed skład, a odbiła się od boku lokomotywy. Jak poinformował dziś rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do wypadku doszło w poniedziałek.

Pociąg potrącił 13-latkę. Weszła na tory wpatrzona w smartfona

Ustalono, że 13-latka poruszała się ścieżką prowadzącą do torów kolejowych i niedozwolonego przejścia. Na nic zdały się ostrzeżenia dźwiękowe wysyłane przez maszynistę.

Zobacz także

Dziecko odbiło się od bocznej strony pociągu i upadło na nasyp. Poszkodowana została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. O jej życiu zaważyły sekundy, być może nawet ułamki sekund…

RadioZET.pl/PAP