Zamknij

Zamordowany 21-latek znaleziony na leśnej drodze. Policja aresztowała podejrzanego

10.06.2022 19:44
Policja aresztowała 35-letniego Hiszpana, który jest podejrzany o zabójstwo 21-latka z Libiąża
fot. Małopolska Policja/Screen

Na leśnej drodze w Libiążu w Małopolsce znaleziono ciało 21-latka. Młody mężczyzna miał rany kłute klatki piersiowej i pleców. Policja aresztowała podejrzanego o zabójstwo 35-letniego obywatela Hiszpanii. 

Przypadkowy świadek zgłosił policji w czwartek rano, że na drodze w Libiążu leży młody mężczyzna niedający oznak życia. Okazało się, że zmarły miał rany kłute klatki piersiowej oraz pleców - przekazał w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Ofiara to 21-letni mieszkaniec Libiąża. - Na skutek szeroko zakrojonych czynności operacyjnych wytypowano sprawcę zdarzenia, który został zatrzymany tego samego dnia przez chrzanowskich kryminalnych w tym samym mieście - poinformował rzecznik policji.

Libiąż. Zamordowany 21-latek znaleziony na leśnej drodze

Według śledczych zatrzymany mężczyzna jest 35-letnim obywatelem Hiszpanii, od wielu lat mieszkającym na terenie powiatu chrzanowskiego. - Zatrzymane zostały również inne osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem, a ich rola będzie weryfikowana w toku dalszych czynności - zaznaczył Gleń.

Małopolska Policja poinformowała na swoim facebookowym profilu, że trwają przesłuchania świadków. Policjanci analizują też bilingi telefoniczne i monitoring, aby ustalić przebieg zdarzenia i zweryfikować “role poszczególnych osób w tej sprawie oraz ustalić motywy działania sprawcy”.

Policja zaznaczyła, że sprawa jest rozwojowa. - O kolejnych jej etapach będziemy informować w zależności od zgody śledczych - zapowiedział Gleń. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Małopolska Policja/PAP - Rafał Grzyb

C