Zamknij

Lichocka o wystpieniu w Auschwitz: Nagonka na premier Szydło jest efektem cynicznej gry

Redakcja
16.06.2017 09:32
Beata Szydło
fot. PAP

Krytyka premier po słowach wypowiedzianych w Auschwitz jest wynikiem cynicznej gry b. premiera Donalda Tuska i PO przeciwko Polsce i rządowi- podkreśliła posłanka PiS Joanna Lichocka. To, co powiedziała premier jest oczywiste, państwo musi być w stanie bronić w swoich obywateli - dodała.

Lichocka pytana w TVP Info, skąd - jej zdaniem - po słowach Szydło wzięła się "nagonka" na premier Szydło, odpowiedziała, że to "cyniczna gra Donalda Tuska i Platformy obywatelskiej przeciwko Polsce i przeciwko polskiemu rządowi". Zapytana o komentarze Tuska oraz przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, posłanka odpowiedziała, że "obydwaj panowie dowodzą, że nie do końca nie nadają się do pełnienia funkcji publicznych". Dodała, że nie mają ku temu "etycznych ani merytorycznych kompetencji".
Według Lichockiej, Donald Tusk uprawia politykę "kosztem setek tysięcy czy milionów" ofiar Holocaustu oraz próbuje oczernić premier Szydło i Polskę. Lichocka stwierdziła, że nie powinno się traktować go jako osobę reprezentującą polskie interesy.
Nawiązując do słów premier Szydło, Lichocka zwróciła uwagę, że przed 1939 r. Polska odbudowywała swoją niepodległość, ale nie była w stanie stawić czoła dwóm totalitaryzmom. "W efekcie miliony polskich Polaków, polskich obywateli, Żydów - polskich obywateli, zostało zamordowanych przez najeźdźców" - powiedziała. "Pani premier, stając tam na tej ziemi w Auschwitz, powiedziała to, co jest oczywiste: trzeba zrobić wszystko, żeby państwo było w stanie bronić swoich obywateli, ich bezpieczeństwa" - zaznaczyła.

RadioZET.pl/PAP/maal