Petru w Radiu ZET: zapytam PKW, czy Nowoczesna też może zrobić taką kampanię jak PiS

Redakcja
19.09.2017 09:06
Petru
fot. Twitter/Gość Radia ZET

Ryszard Petru zapowiada w Radiu ZET, że zapyta Państwową Komisję Wyborczą o to, czy Nowoczesna może powołać swoją fundację, zgromadzić kilkadziesiąt milionów złotych i zrobić swoją kampanię - tak jak PiS. Jak mówi, chce sprawdzić, czy w Polsce panuje "wolna amerykanka" w tej sprawie.

Zdaniem lidera Nowoczesnej kampania "Sprawiedliwe sądy" to tak naprawdę kampania partyjna promująca PiS i wydawanie pieniędzy w bezczelny sposób, ale Państwowa Komisja Wyborcza na razie nie zajmie się kampanią billboardową Polskiej Fundacji Narodowej, bo przestraszyła się rządzących, a jej członkowie boją się o "swoje stołki".

Zobacz także

- Przekaz PKW jest taki, że jak nie ma wyborów, to między wyborami można robić wszystko. I rozumiem, że każda fundacja może przekazywać jakąkolwiek kwotę na tego typu spoty, promujące idee związane z daną partią polityczną - mówił.

Polityk twierdzi również, że żadne, znajdujące się pod kontroli rządzącego ugrupowania, służby nie zajmą się tą sprawą. - Nie sądzi pan chyba, że prokuratura nadzorowana przez Ziobrę się tym zajmie? Nie sądzi pan też chyba, że CBA Kamińskiego się tym zajmie, bo oni są wszyscy zachwyceni tą kampanią - pytał retorycznie.

Zobacz także

Petru dodaje, że w czasie kampanii samorządowej Nowoczesna będzie zwracać uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość już wydało na swoją 19 milionów złotych, które poszły na kampanię "Sprawiedliwe sądy".

RadioZET.pl/MaB/MP