Zamknij

Lidl wycofuje ze sprzedaży dwa produkty. Mogą stanowić zagrożenie

04.06.2019 13:05
Lidl
fot. Akradiusz Ziolek/East News

Lidl wycofuje ze sprzedaży dwa produkty. W sklepach sieci nie znajdziemy już drewnianej zabawki dla dzieci wyposażonej w kółka oraz konkretnej partii białej młodej kapusty. W obydwu przypadkach sieć kierowała się zdrowiem i bezpieczeństwem konsumentów. 

Na stronie internetowej Lidla pojawiło się podwójne oświadczenie o wycofaniu ze sprzedaży dwóch produktów z różnych działów. Pierwsze z nich odnosi się do białej młodej kapusty z numerem partii L 21/05, dostępnej w sklepach między 28 a 31 maja. 

„Ostatnie, dobrowolne, zlecone przez Lidl badanie produktu »Kapusta biała młoda, luz« z numerem partii L 21/05 wykazało przekroczenie limitu prawnego dla pozostałości środka ochrony roślin. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, wycofaliśmy przedmiotowy produkt ze sprzedaży i nie zalecamy jego dalszego spożywania” – czytamy.

Zobacz także

Drugi komunikat dotyczy drewnianej zabawki do chwytania marki Playtive Junior o numerze artykułu IAN 304083 i numerze modelu HG04414. Produkt był dostępny w dyskontach od 18 marca bieżącego roku. 

Lidl wycofuje dwa produkty

Jak podkreśla Lidl, „w przypadku przedmiotowego artykułu nie można wykluczyć sytuacji, w której dojdzie do poluzowania nitów w kołach i pojawienia się małych elementów, które mogą zostać połknięte przez niemowlęta lub małe dzieci, narażając je na ryzyko. W związku z tym Lidl prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i nieużywanie wskazanego produktu”. Pozostałe artykuły marki Playtive Junior są nadal dostępne w sklepach. 

Zobacz także

W obydwu przypadkach procedura zakłada zwrot produktu bez konieczności okazywania paragonu. Sieć przeprasza również wszystkich konsumentów, którzy zakupili wskazane produkty, za powstałe niedogodności.

RadioZET.pl/lidl.pl