Zamknij

Podwyżki dla kasjerów w Lidlu. Tak wysokich nie spodziewali sie nawet optymiści

Redakcja
14.03.2018 13:29
Podwyżki dla kasjerów w Lidlu. Tak wysokich nie spodziewali sie nawet optymiści
fot. East News+PAP

Pod koniec 2017 roku Biedronka ogłosiła wprowadzenie podwyżek pensji dla swoich pracowników. Na odpowiedź Lidla trzeba było czekać jedynie kilka tygodni. Pracownicy mogą zacierać ręce, ponieważ takich wiadomości ze strony zarządu nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści.

Okazuje się, że niemiecki dyskont podnosi stawki o ponad 9 proc., co oznacza, że kasjer może zarobić tam nawet do 4050 złotych brutto. Jak wynika z informacji, do których dotarli reporterzy portalu Money.pl, nowi pracownicy Lidla będą zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto, czyli o 250 zł więcej niż przed rokiem.

Zarobki w Lidlu idą w górę

Jeszcze więcej dostaną pracownicy z rocznym stażem. Mogą oni liczyć na pensje w wysokości 2950-3750 zł brutto. Najwięcej otrzymają pracownicy Lidla z co najmniej dwuletnim stażem (3150 do 4050 zł brutto).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Zarząd Lidla tłumaczy, że wysokość wynagrodzeń uzależniona będzie od lokalizacji sklepu. Pracownicy z większych miast dostaną więcej niż ci z miejscowości, w których koszty życia są niższe.

Zyskają kasjerzy i kadra kierownicza

Menagerowie sklepów na początku swojej pracy dostaną 4400-5000 zł brutto, a po dwóch latach nawet 6300-6800 zł. Pracownicy pozostałych sieci handlowych i dyskontów mają zapewne nadzieje, że ich pracodawcy pójdą za ciosem i również podniosą wynagrodzenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl/strz