Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiceprezes PiS ma pomysł na rekonstrukcję rządu: Kaczyński naturalnym kandydatem na premiera

06.12.2017 12:33
xxx wiadomosci

Rekonstrukcja rządu powinna być przeprowadzona jeszcze przed świętami - ocenił w środę wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jego zdaniem naturalnym kandydatem na premiera jest szef PiS, jeśli jednak Jarosław Kaczyński się nie zdecyduje, "to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki".

Wiceprezes PiS ma pomysł na rekonstrukcję rządu: Kaczyński naturalnym kandydatem na premiera fot. PAP

W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu. Według doniesień medialnych Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić wicepremier Mateusz Morawiecki.

Lipiński w środę powiedział dziennikarzom w Sejmie, że ma nadzieję, że rekonstrukcja zostanie przeprowadzona jeszcze przed świętami, bo - jak wskazywał - nie ma "sensu przedłużać stanu pewnego zawieszenia".

- Naturalnym kandydatem (na premiera) jest prezes Jarosław Kaczyński, natomiast jakby prezes się nie zdecydował, to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki - oświadczył wiceszef PiS.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń