Zasłoniła brata własnym ciałem. Wiemy, w jakim stanie jest pogryziona przez psy 9-latka

Redakcja
19.12.2018 13:48
Zasłoniła brata własnym ciałem. Wiemy, w jakim stanie jest pogryziona przez psy 9-latka
fot. Shutterstock

Stan 9-latki, którą dotkliwie pogryzły dwa psy, jest poważny, ale jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło w niedzielę koło Lipna w Kujawsko-Pomorskiem. Dziewczynka własnym ciałem zasłoniła młodszego brata.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Bawiące się rodzeństwo zaatakowały dwa duże psy – bernardyn i owczarek niemiecki. 9-latka zasłoniła przed atakiem swojego młodszego brata. Chłopcu nic się nie stało, ale dziewczynka została dotkliwie pogryziona. Trafiła do szpitala we Włocławku. Dziś już wiadomo, że jej życiu nic nie grozi.

Zobacz także

– Lekarz mówił nam, że jest po zabiegach. Jej stan jest poważny, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obrażenia są takimi, które kwalifikujemy jako utrzymujące się powyżej 7 dni – powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska z KPP w Lipnie.

Dodała, że psów nikt specjalnie nie wypuścił z posesji. Zostały jedynie wypuszczone z kojca. Wciąż jednak nie wiadomo, w jakich okolicznościach opuściły zamknięty teren – czy ktoś nie zamknął bramy, czy też sama się otworzyła.

Zobacz także

– Nasze czynności prowadzone są w związku z artykułem 160 kk, ale za wcześnie jest, by przesądzać o tym, kto i czy usłyszy zarzuty w tej sprawie. Narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź poniesienie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – powiedziała podkom. Małkińska.

Psy znajdują się teraz pod obserwacją weterynaryjną.

RadioZET.pl/PAP/JŚ