Zamknij

Ciężarówka przewróciła na drogę, przygniotła nadjeżdżające auto. Są ranni

10.08.2021 13:31
Wypadek
fot. eGarwolin.pl

Trzy osoby zostały ranne w wyniku groźnego wypadku na S17 w Lipówkach na Mazowszu. Samochód ciężarowy po najechaniu na tył innej ciężarówki przejechał przez barierki i przewrócił się na równoległy pas. W leżącą naczepę wjechało natomiast auto osobowe. Obecnie trwa akcja służb, a kierowcy muszą kierować się objazdem. 

Wypadek miał miejsce we wtorek ok. południa w miejscowości Lipówki w powiecie garwolińskim (woj. mazowieckie). Ze wstępnych ustaleń policjantów - jak przekazała w rozmowie z portalem eGarwolin.pl mł. asp. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolnie - wynika, że samochód ciężarowy, jadący w kierunku Warszawy, najechał na tył innej ciężarówki. 

Wypadek na S17. Ciężarówka przygniotła auto osobowe

- Przebił się przez barierki i przewrócił. Samochód osobowy, jadący pasem w kierunku Lublina, wjechał w naczepę przewróconej ciężarówki - dodała policjantka. Portal eGarwolin opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia z drogi:

Jak podaje portal, pierwsze doniesienia mówiły o przygnieceniu auta osobowego przez ciężarówkę, jednak aktualne ustalenia wskazują, że samochód osobowy wjechał w przewróconą naczepę. "Pojazdem tym podróżowały dwie osoby. Druga osobówka, żeby uniknąć zderzenia, wjechała do rowu. Trzy osoby zostały poszkodowane i z obrażeniami trafiły do szpitala" - czytamy w artykule. Ogółem w wypadku uczestniczyły cztery pojazdy.

Wypadek
fot. PAP
Wypadek
fot. PAP

Po wypadku na S17 pas w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowany, policja organizuje objazd. W kierunku Warszawy ruch odbywa się w obrębie Lipówek. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia na trasie będą trwać ok. czterech godzin. Wciąż trwa również akcja ratunkowa - na miejscu jest policja, straż pożarna, pogotowie i służby GDDKiA. Lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

RadioZET.pl/PAP/eGarwolin.pl/Facebook

C