List gończy za groźnym pedofilem. Policja prosi o pomoc

Redakcja
29.01.2019 18:52
List gończy za pedofilem
fot. Policja

Policja poszukuje Piotra Boszko. 58-letni pedofil pochodzący ze Śląska może przebywać na terenie Małopolski. Za mężczyzną wydano list gończy i opublikowano jego wizerunek.

Piotr Boszko został skazany na 5 lat więzienia za "obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym" oraz za "zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia".

58-latek pochodzi z Bytomia. Ostatnio zameldowany był w Piekarach Śląskich, ale służby podejrzewają że aktualnie może przebywać na terenie Małopolski.

Policja opublikowała jego wizerunek i prosi o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu. Zgodnie z udostępnionym rysopisem, poszukiwany listem gończym mężczyzna ma około 171-175 centymetrów wzrostu, waży około 70-89 kilogramów. Mężczyzna łysieje i nie nosi zarostu.

piotr-boszko-list-gonczy
fot. Policja

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich pod numerem telefonu 32 393 62 00 lub z najbliższą jednostką policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/policja/wadowice24.pl/MK