PO: wojewoda analizuje uchwałę o referendum w Warszawie i chce wstrzymania kampanii

Redakcja
27.02.2017 15:05
PO: wojewoda analizuje uchwałę o referendum w Warszawie i chce wstrzymania kampanii
fot. Archiwum Radia ZET

Rada Warszawy otrzymała list od wojewody mazowieckiego, w którym informuje on o podjęciu analizy poprawności przyjęcia uchwały o referendum w Warszawie i informuje o konieczności wstrzymana kampanii informacyjnej dot. referendum - poinformował poseł PO Andrzej Halicki.

Na początku lutego Rada Warszawy podjęła uchwałę w sprawie zarządzenia na 26 marca referendum w stolicy. Była to reakcja na projekt ustawy autorstwa PiS przewidujący m.in. przekształcenie Warszawy w metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby ponad 30 gmin.

Halicki na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że stołeczna Rada Miasta otrzymała list od wojewody mazowieckiego w sprawie uchwały o zarządzeniu referendum.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się pomysł powiększenia Warszawy?

Liczba głosów:

- (Wojewoda) informuje, że podejmuje analizę poprawności przyjęcia tej uchwały w kierunku uchylenia jej i w związku z tym jednocześnie informuje miasto stołeczne o konieczności wstrzymania kampanii informacyjnej na temat referendum, które ma się odbyć 26 marca - powiedział Halicki.

Jesteśmy ciekawi waszej opinii na temat ewentualnego poszerzenia granic Warszawy. Z tego powodu, stworzyliśmy specjalne wydarzenie, na którym możecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

RadioZET.pl/PAP/KM