Zamknij

Zdjęcie Pawła Adamowicza z napisem "game over". Listy z groźbami do władz Łodzi i Rzeszowa

Redakcja
04.03.2019 18:37
Zdjęcie Pawła Adamowicza z napisem "game over". Listy z groźbami do władz Łodzi i Rzeszowa
fot. CEZARY PECOLD/AGENCJA SE/East News

Do łódzkiego magistratu trafił w poniedziałek list z pogróżkami oraz ze zdjęciami prezydentów kilkunastu polskich miast. W środku był też pocisk. Policja zabezpieczyła już przesyłkę. List z groźbami wysłano również do prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak się dowiedziała Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do urzędu miasta wśród zdjęć była też fotografia zabitego w styczniu tego roku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z podpisem "game over".

Były podejrzenia, ze list trafi też do Łodzi

Rzecznik prezydenta Łodzi Marcin Masłowski poinformował, że przesyłka została już przekazana łódzkiej policji. Jej rzecznik Joanna Kącka potwierdziła tę informację.

Zobacz także

Przyznała, że w związku z tą sprawą łódzcy funkcjonariusze byli od ubiegłego tygodnia w kontakcie z małopolską policją, która odnotowała pierwszą taką przesyłkę dla prezydenta Krakowa. Jak mówiła policjanci cały czas współpracują, ponieważ były podejrzenia, że takie pismo trafi również do Łodzi.

Grożono śmiercią prezydentowi Krakowa. Dowiedz się więcej

Kolejny list z pogróżkami i pociskiem w poniedziałek

W poniedziałek w Warszawie został zatrzymany 28-letni mężczyzna, który mógł mieć związek z listem z pogróżkami, który wpłynął do krakowskiego magistratu w piątek. Zatrzymany to mieszkaniec Krakowa. Policja nie informuje, kto był adresatem pogróżek, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o prezydenta Jacka Majchrowskiego.

List z pogróżkami przyszedł do Lecha Wałęsy

To jednak nie jedyne incydenty tego typu, które miały miejsce w poniedziałek. List zawierający groźby i nabój dostał też były były prezydent Lech Wałęsa.

Przesyłką dla Wałęsy zajęli się funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Została ona przekazana krakowskiej policji. O liście poinformował sam Lech Wałęsa, na swoim profilu w portalu społecznościowym.

Groźby wobec prezydenta Rzeszowa

Następna poniedziałkowa przesyłka miała przyjść do prezydenta Rzeszowa. List zawierający nabój oraz pogróżki pod adresem Tadeusza Ferenca trafił do tamtejszego Urzędu Miasta. Policja prowadzi postępowanie pod kątem kierowania gróźb karalnych.

Jak potwierdziła rzeczniczka podkarpackiej policji nadkom. Marta Tabasz-Rygiel przesyłka, która dotarła do ratusza w poniedziałek rano zawierała list z pogróżkami pod adresem prezydenta miasta.

"W środku był nabój"

- W środku był też nabój ze zbitą spłonką. Prezydent Ferenc został już przesłuchany w tej sprawie. Prowadzone jest postępowanie pod kątem kierowania gróźb karalnych – powiedziała rzeczniczka.

Zobacz także

Dodała, że materiały zostaną przekazane prawdopodobnie do Krakowa, gdzie prowadzona jest podobna sprawa dotycząca listu zawierającego m.in. pogróżki i nabój, jakie otrzymał w ub. tygodniu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

RadioZET/PAP/JZ