44-latek podejrzany o molestowanie chłopca w opuszczonym budynku

Redakcja
24.10.2017 16:50
44-latek podejrzany o molestowanie chłopca w opuszczonym budynku
fot. Pixabay

Na trzy miesiące aresztował sąd w Pabianicach na wniosek miejscowej prokuratury 44-letniego mężczyznę podejrzanego o seksualne wykorzystywanie chłopca poniżej 15 roku życia. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

O areszcie poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Jak dodał, niewykluczone, że podejrzany dopuścił się podobnych zachowań wobec innych dzieci.

44-latek został zatrzymany po tym, jak w ubiegłą środę do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach (Łódzkie) dotarły informacje wskazujące na to, że mogło dojść do popełniania przestępstwa pedofilii wobec dwóch chłopców.

- Niezwłocznie podjęto działania mające na celu sprawdzenie tych danych. Przesłuchani zostali świadkowie, w tym na wniosek prokuratury w obecności psychologa sąd przesłuchał w tzw. niebieskim pokoju dwóch chłopców, którzy mogli paść ofiarą przestępstw. Wyniki przesłuchań potwierdziły, że wykorzystywany seksualnie był jeden z małoletnich - powiedział prok. Kopania.

Dodał, że zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty przestępstwa pedofilii. Chodzi o doprowadzenie dziecka poniżej 15. roku życia do tzw. innej czynności seksualnej. Do zdarzenia miało dojść latem tego roku.

RadioZET.pl/pap/maal