90-latka zgubiła się w tłumie na cmentarzu. Przemoczoną i zdezorientowaną policjanci znaleźli na stacji benzynowej

Redakcja
02.11.2017 13:00
90-latka zgubiła się w tłumie na cmentarzu. Przemoczoną i zdezorientowaną policjanci znaleźli na stacji benzynowej
fot. Wikimedia Commons

Łódzcy policjanci odnaleźli 90-letnią kobietę, która zagubiła się podczas wizyty na cmentarzu. Zwróciła ich uwagę, gdy przemoczona i zdezorientowana błąkała się po stacji benzynowej.

1 listopada 2017 roku kilka minut po godzinie 19:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi zauważyli na stacji paliw przy ulicy Drewnowskiej w Łodzi kobietę w podeszłym wieku.

Staruszka była przemoknięta, widocznie zdezorientowana i zagubiona. Policjanci postanowili zapytać, czy nie potrzebuje pomocy. Kobieta poinformowała, że nie wie, jak znalazła się w tym miejscu.

Znała swoje imię i nazwisko oraz rok urodzenia, ale nie potrafiła wskazać gdzie mieszka, czy jaki jest dzień tygodnia. Przyznała policjantom, że ma problemy z pamięcią. Funkcjonariusze przekazali tę informację dyżurnemu, który potwierdził, że na II Komisariacie zgłoszono zaginięcie kobiety o tym samym imieniu i nazwisku. Według oświadczenia syna 90-latki był on z mamą na cmentarzu Doły.

W pewnym momencie utracił ją z pola widzenia. Nie zwrócił uwagi, w którym kierunku oddaliła się kobieta. Próbował ją szukać na własną rękę, jednak bezskutecznie. Poprosił on o pomoc policjantów. Jak się okazało, syn kobiety cały czas znajdował się na II Komisariacie, gdzie czekał na swoją matkę. Tam też policjanci przywieźli zagubioną 90-latkę.

RadioZET.pl/policja/maal