Brutalnie pobili Pakistańczyka. Usłyszeli wyrok sądu

Redakcja
05.05.2017 12:38
Brutalnie pobili Pakistańczyka. Usłyszeli wyrok sądu
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Na kary więzienia - od 1 roku i 2 miesięcy do 1 roku i 8 miesięcy - skazał w piątek łódzki sąd trzech mężczyzn, którzy pobili obywatela Pakistanu ze względu na jego przynależność narodową i wyznaniową. Do ataku doszło w styczniu tego roku w Ozorkowie k. Łodzi.

Mężczyźni zaatakowali 44-letniego obywatela Pakistanu przy okienku nocnego sklepu w Ozorkowie. Najstarszy z nich, 37-latek, spytał Pakistańczyka, czy jest muzułmaninem. Po uzyskaniu twierdzącej odpowiedzi, uderzył go. Do ataku włączyli się 29-latek i 25-latek. Wszyscy bili Pakistańczyka pięściami, kopali i szarpali – m.in. wybijając mu kilka zębów i łamiąc nos.

Sąd uznał winę oskarżonych i skazał: 37-latka na 1 rok i 8 miesięcy więzienia oraz zapłacenie nawiązki na rzecz poszkodowanego w wysokości 5 tys. zł.

29-latek, który przyznał się też do kradzieży telefonu komórkowego pobitego mężczyzny, ma spędzić za kratami 1 rok i 6 miesięcy oraz wpłacić 3 tys. zł nawiązki. Ma też zapłacić 800 zł za ukradziony telefon. Trzeci z oskarżonych otrzymał karę 1 roku i 2 miesięcy więzienia i 2 tys. zł nawiązki.

Uzasadniając wyrok sąd stwierdził m.in., że działania takie jak oskarżonych zaliczają się do tzw. przestępstw z nienawiści, które zdarzają się coraz częściej i dlatego kara musi być surowa.

Wyrok jest nieprawomocny.

RadioZET.pl/PAP/DG