Kobieta, która urodziła dziecko pod wpływem alkoholu, usłyszała zarzuty

Redakcja
01.12.2017 04:42
Sąd
fot. Flickr

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia usłyszała w czwartek 34-letnia mieszkanka gminy Stryków (Łódzkie), która dwa tygodnie wcześniej urodziła je, będąc w stanie upojenia alkoholowego. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Noworodek, mając 3 promile alkoholu we krwi, w stanie ciężkim trafił do szpitala w Łodzi.

- Kobieta usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podczas przesłuchania przyznała się do winy i wyraziła skruchę. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności - poinformował w rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Do zdarzenia doszło przed dwoma tygodniami w Głownie (Łódzkie), gdzie do miejscowego szpitala trafiła 34-letnia kobieta w 39. tygodniu ciąży i -– jak ustalono w trakcie późniejszych badań -– z 3 promilami alkoholu we krwi. Do lecznicy przywiozła ją matka. Niespełna godzinę później, przez cesarskie cięcie, urodził się chłopiec. Noworodek z 3 promilami alkoholu we krwi, w stanie ciężkim, trafił do jednego z łódzkich szpitali.

Jak tłumaczył Kopania, dopiero teraz –- ze względu nas stan zdrowia kobiety - śledczym udało się przesłuchać matkę.

- Potwierdziła, że piła alkohol na pięć dni przed wyznaczonym terminem wizyty lekarskiej, podczas której lekarz stwierdził zaburzenia tętna dziecka. Tłumaczyła, że spożywanie alkoholu wynikało z jej złego stanu psychicznego w ostatnim okresie ciąży. Stwierdziła, że bardzo żałuje, wyraziła skruchę - powiedział rzecznik.

Dodał, że prowadząca sprawę Prokuraturę Rejonową w Zgierzu złożyła w sądzie wniosek o pozbawienie podejrzanej władzy rodzicielskiej. Śledczy nie informują o stanie zdrowia noworodka.

RadioZET.pl/pap/maal