Zamknij

Umówił się na seks z "14-latkiem". Z policjantami czekał łowca pedofilów

30.01.2020 12:48
Łowca pedofilów
fot. KMP w Łodzi

Policja z Łodzi złapała 36-latka, który w celach seksualnych umówił się przez sieć z rzekomym 14-latkiem. Nastolatek z sieci okazał się łowcą pedofilów, w chwili spotkania wydał potencjalnego pedofila policjantom. 36-latkowi grozi do trzech lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

36-latek został zatrzymany przez kryminalnych pod jednym z łódzkich hosteli. To tam umówił się z rzekomym nastolatkiem.

Wpadł na gorącym uczynku

Mundurowi zarzucają podejrzanemu prezentowanie treści pornograficznych i proponowanie zbliżenia cielesnego osobie małoletniej. Podejrzany umówił się z rzekomym nastolatkiem przez portal internetowy.

Policję powiadomił współpracownik łowcy pedofilów.

Zobacz także

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył współpracownik mężczyzny trudniącego się w amatorskim ściganiu sprawców przestępstw seksualnych przeciwko osobom nieletnim

- przekazała KMP w Łodzi.

Lubił osoby młodsze, wysyłał nagie zdjęcia

Zgłaszający powiedział mundurowym, że posługiwał się w sieci „nazwą użytkownika świadczącą, że ma 14 lat”. Wszedł w interakcję z 36-latkiem, który w szczerej rozmowie przyznał się "nastolatkowi", że lubi osoby młodsze i chciałby z taką osobą nawiązać kontakty intymne.

Zobacz także

Mężczyzna w celu zachęcenia przyszłej ofiary do spotkania przesyłał swoje obnażone zdjęcia i pytał o sprawy intymne. Ostatecznie po blisko miesiącu korespondencji za pośrednictwem portalu randkowego i sms-ów, podejrzany zaproponował spotkanie w okolicach jednego z łódzkich hoteli. W sprawę wtajemniczeni zostali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi. W momencie, gdy mężczyzna przyszedł na umówione spotkanie z "nastolatkiem" został obezwładniony i zatrzymany

– podała łódzka policja.

36-latek nie był do tej pory karany. Grozi mu nawet trzy lata więzienia. O dalszym jego losie zadecyduje prokurator.

RadioZET.pl/Łódzka Policja