Zamknij

Zaatakowali nożem i okradli 62-latkę w jej mieszkaniu. Przeżyła udając martwą

10.06.2020 15:45
Łódź policja
fot. Shutterstock

Nawet dożywocie grozi parze 29-latków, którzy zaatakowali nożem 62-latkę w jej mieszkaniu na łódzkich Bałutach – podaje łódzka policja. Starsza kobieta zaprosiła parę do mieszkania, wspólnie pili alkohol. Przeżyła dzięki temu, że po pierwszych ciosach udawała nieżywą.

Policja postawiła 29-latkom zarzut usiłowania zabójstwa. Jak informowała w środę Katarzyna Zdanowska z KMP w Łodzi, pokrzywdzona poznała swoich oprawców 5 czerwca, pod jednym ze sklepów w dzielnicy.

Z miejsca zaprosiła parę do swojego mieszkania. Wspólnie pili alkohol, nic nie zapowiadało dramatu.

Od zaufania do chęci zamordowania

W pewnym momencie, spokojni do tej pory goście stali się agresywni.

Zaczęli bić gospodynię pięściami, zadawali jej ciosy nożem, powodując rany klatki piersiowej, szyi i rąk. Napadnięta kobieta uniknęła dalszych obrażeń, ponieważ zaczęła udawać martwą

 – relacjonowała rzeczniczka policji.

Para zaczęła wówczas plądrować mieszkanie. 29-latkowie ukradli dokumenty ofiary, karty płatnicze, telefon i gotówkę.

Zobacz także

Wyszli zamykając drzwi od zewnątrz. 62-latka dopiero następnego dnia około godziny 10 zaczęła przez okno wzywać pomocy, na co zareagował jeden z sąsiadów dzwoniąc na numer alarmowy. Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani funkcjonariusze policji, którzy weszli do mieszkania, po siłowym otwarciu drzwi wejściowych przez strażaków

- informowała Katarzyna Zdanowska.

Ranna kobieta trafiła do szpitala z licznymi obrażeniami. Kryminalni z lokalnego V Komisariatu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Szybko ustalili tożsamość napastników, odnaleźli też skradzione mienie.

Zobacz także

W chwili zatrzymania 29-latek miał przy sobie trzy noże o różnych długościach i korkociąg, a jego 29-letnia wspólniczka była kompletnie pijana, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 

- podaje policja.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pary. Oboje odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa co zagrożone jest karą nawet dożywotniego więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Łódzka policja