Zamknij

Rodzice się awanturowali, a 8-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z urazem głowy

Redakcja
20.07.2017 12:06
Rodzice się awanturowali, a 8-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z urazem głowy
fot. Agencja Gazeta

Policjanci z Łodzi zatrzymali w czwartek 35-letnich rodziców 8-miesięcznego dziecka, które - najprawdopodobniej w trakcie awantury pomiędzy nimi - doznało urazu głowy. Chłopiec trafił do szpitala, a jego rodzice zostaną przesłuchani, gdy wytrzeźwieją.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej KWP Joanna Kącka, policjanci, którzy w czwartek ok. godz. 3.00 otrzymali wezwanie do awantury domowej w jednym z łódzkich mieszkań, zastali w nim 35-letniego mężczyznę, jego 35-letnią  partnerkę i ich 8-miesięczne dziecko; kobieta miała na ciele obrażenia wskazujące na użycie wobec niej przemocy. Funkcjonariusze odwieźli do szpitala syna pary, który - co wynika ze wstępnych ustaleń - doznał urazu głowy w trakcie szarpaniny między rodzicami.

W chwili zatrzymania ojciec chłopca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, matka ok. 2 promile. - Ze wstępnych ustaleń nie wynika, aby chłopiec miał inne obrażenia świadczące o znęcaniu się nad nim w przeszłości. Wcześniej pod tym adresem nie było interwencji policji. Rodzina nie była też objęta procedurą niebieskiej karty - dodała Kącka.Wszelkie czynności z zatrzymanymi będą wykonane po ich wytrzeźwieniu. W mieszkaniu policjanci  przeprowadzili  szczegółowe oględziny; trwają poszukiwania osób, które miały kontakt z tą rodziną i mogły mieć wiedzę co do sprawowania opieki nad chłopcem.

RadioZET.pl/pap/maal