Zamknij

Przywłaszczyła sobie 900 zł zostawione w bankomacie. Szuka jej policja

Redakcja
29.03.2017 11:42
Policja
fot. lodzka.policja.gov.pl

Łódzka policja poszukuje starszej kobiety, która przywłaszczyła sobie cudze 900 zł. Pieniądze leżały w bankomacie, gdzie przez nieuwagę zostawiła je poprzednia klientka. Poszukiwanej grozą 3 lata więzienia.

Incydent miał miejsce w placówce Banku Pekao S.A. na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Jedna z klientek - przez nieuwagę - zapomniała o pieniądzach, które wypłacała z bankomatu. Pozostawione banknoty szybko jednak znalazły nową właścicielkę. Starsza kobieta, która chwilę później podeszła do bankomatu, przywłaszczyła sobie bowiem 900 zł.

Teraz poszukuje jej policja. Nie udało się ustalić jej tożsamości, dlatego łódzka Komenda Miejska zdecydowała się, w porozumieniu z prokuraturą, opublikować jej wizerunek, zarejestrowany przez kamery bankowego monitoringu. Kobieta ma ok. 60 lat, tego dnia miała na sobie beżową wełnianą czapkę, takiego samego koloru zimową kurtkę oraz okulary.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wedle polskiego prawa, w przypadku znalezienia cudzych pieniędzy należy niezwłocznie zgłosić znalezisko na najbliższym komisariacie policji. Jeśli dana osoba tego nie zrobi, może być ścigana z urzędu za przywłaszczenie cudzego mienia, co jest przestępstwem. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja prosi, aby w przypadku rozpoznania kobiety z nagrania, skontaktować się z VIII Komisariatem Policji w Łodzi. Apeluje przy tym o uwagę i czujność przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatu.

RadioZET.pl/Policja/Gazeta.pl/MP