Brutalne zabójstwo w lombardzie. Właściciel z ranami kłutymi

Redakcja
22.02.2018 12:25
Policja
fot. Flickr

Łódzka prokuratura oraz policja wyjaśniają okoliczności śmierci 40-–letniego mężczyzny, którego zwłoki zostały odnalezione w środę w lombardzie, który prowadził. — Prawdopodobnie doszło do zabójstwa — mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Jak wyjaśnił, z dotychczasowych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej między godziną 11 a 15. Zwłoki 40-–latka znalazły jego matka oraz sąsiadka po godzinie 16. Kobiety wezwały pogotowie, jednak na pomoc medyczną było już za późno. –Lekarz stwierdził zgon.

Policja przeprowadziła oględziny

Prokurator, policjanci i biegli przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Na ciele mężczyzny stwierdzono kilka ran kłutych w okolicach klatki piersiowej i karku zadanych ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem.

Zobacz także

Kopania poinformował, że na czwartek zaplanowano sądowo-lekarską sekcję zwłok, która pozwoli na ustalenie, która rana była śmiertelna. We wnętrzu lombardu zabezpieczono liczne ślady krwi.

— W nocy trwały oględziny z udziałem eksperta z zakresu biologii. Konieczne będzie skonfrontowanie wyników oględzin z ustaleniami posekcyjnymi — powiedział.

Szczegóły zabójstwa nie są znane

Rzecznik zaznaczył, że z uwagi na dobro postępowania obecnie nie jest możliwe przekazanie bliższych szczegółów. Dodał, że dotychczas w śledztwie nikt nie został zatrzymany.

W związku z tą sprawą śledczy apelują, aby osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do przybliżenia okoliczności śmierci 40-–latka, zgłosiły się do Prokuratury Rejonowej Łódź–-Górna bądź Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

RadioZET.pl/PAP/MP