Zamknij

Policjant stanął w obronie katowanego człowieka. Sam został pobity

17.04.2020 16:40
policjant bronił katowanego człowieka
fot. Flickr

Kilka dni temu mieszkający na łódzkim Polesiu policjant, w czasie wolnym od służby, zauważył dwóch agresorów, którzy bili mężczyznę. Funkcjonariusz natychmiast stanął w obronie ofiary, ale sam został pobity. Na szczęście po interwencji jego kolegów z komisariatu, napastnicy zostali zatrzymani.

We wtorek, 14 kwietnia policjant dojrzał z okna swojego mieszkania, jak pewien mężczyzna jest katowany przez dwóch agresorów. Ci masakrowali go pięściami i uderzali jego głową o samochód stojący na parkingu. Długo się nie zastanawiając, mundurowy wybiegł im naprzeciw. Tuż po okazaniu służbowej legitymacji, napastnicy rzucili się na niego.

Jeden z bandytów zaczął go bić, a drugi groził, że wyjmie nóż. W kierunku policjanta został też rzucony kamień, ale ten popisał się refleksem i uniknął ciosu. Na szczęście funkcjonariusz przed wybiegnięciem z mieszkania wezwał kolegów z komisariatu, którzy po przybyciu na miejsce obezwładnili napastników.

Dwójka mężczyzn miała już na swoim koncie podobne przestępstwa. Teraz odpowiedzą przed sądem za pobicie, napaść na funkcjonariusza policji i groźby. Grozi im do dziesięciu lat więzienia.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/polsatnews.pl