Zamknij

Łódź: Chciał porwać 6-latkę na oczach matki. Grozi mu więzienie

21.02.2020 16:06
Porwanie Łódź
fot. Flickr.com

Do pięciu lat więzienia grozi Litwinowi, który w centrum Łodzi chciał uprowadzić 6-letnie dziecko. Jej matka zostawiła ją na chwilę na ławce, by sprawdzić rozkład jazdy. Potencjalny porywacz usłyszał prokuratorski zarzut.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Prokuratura w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie chęci uprowadzenia 6-letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło 31 stycznia na dworcu PKS Łódź-Fabryczna. Około godz. 11 doszło do próby porwania dziecka.

Zobacz także

W pewnym momencie kobieta oddaliła się na chwilę, pozostawiając dziewczynkę na ławce. Poszła w kierunku rozkładu jazdy, aby sprawdzić możliwe połączenia. Wówczas obserwujący dziecko mężczyzna podszedł do niego, chwycił je za rękę i energicznie próbował się z nim oddalić

 – wyjaśnił Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej.

Dziewczynka zaczęła krzyczeć. Usłyszała ją matka, która pobiegła w stronę mężczyzny. Dziecko zdołało wyrwać się z rąk porywacza. Mężczyznę pogrążają nagrania z kamery monitoringu. Dzięki nim policja szybko ustaliła tożsamość napastnika, który został zatrzymany.

Zobacz także

Dziś prokuratura postawiła 65-latkowi zarzut usiłowania pozbawienia wolności 6-letniej dziewczynki. Po przesłuchaniu śledczy zadecydują ws. wniosku o tymczasowy areszt. Grozi mu do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/Mateusz Szkudlarek