Łódź: Sąd Apelacyjny uchylił immunitet b. prezesowi SA w Krakowie

Redakcja
20.03.2017 14:07
Łódź: Sąd Apelacyjny uchylił immunitet b. prezesowi SA w Krakowie
fot. Pixabay

Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił w poniedziałek immunitet byłemu prezesowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztofowi S. Wyraził też zgodę na jego zatrzymanie i ewentualne aresztowanie. Z takimi wnioskami wystąpiła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

Decyzja Sądu Dyscyplinarnego przy łódzkim SA zapadła na posiedzeniu niejawnym.

Uchylenie immunitetu pozwoli rzeszowskiej prokuraturze regionalnej, która prowadzi śledztwo dotyczące korupcji w SA w Krakowie, na postawienie zarzutów byłemu prezesowi tego sądu. Śledczy chcą mu postawić zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 376 tys. 300 złotych i przekroczenia w ten sposób uprawnień związanych z pełnioną przez siebie funkcją oraz uczestniczenia w tzw. praniu brudnych pieniędzy.

Według śledczych, grupa działała co najmniej od stycznia 2013 roku do listopada 2016 roku w Krakowie oraz w innych miejscowościach.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W związku z tą sprawą zarzuty usłyszało dotychczas dziewięć osób, w tym m.in. dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa SA w Krakowie Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B. Wszyscy oni przebywają w aresztach.

RadioZET.pl/PAP/KM