Zamknij

Łódź: Trzech turystów pobitych za mówienie po niemiecku. Jednego czekają poważne operacje

Redakcja
04.12.2017 11:11
Łódź: Trzech turystów pobitych za mówienie po niemiecku. Jednego czekają poważne operacje
fot. Wikipedia

Grupa mężczyzn pobiła trzech obywateli Niemiec za... mówienie po niemiecku. Do zdarzenia doszło w centrum Łodzi w niedzielę nad ranem. O sprawie informuje "Dziennik Łódzki".

Pobici mężczyźni to pracownicy firm związanych z Volkswagenem. Realizowali projekt badawczy w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie. Krótką wycieczkę do Łodzi chcieli przeznaczyć na relaks i zwiedzanie miasta. Zaprosił ich właściciel jednego z lokali na słynnej ulicy Piotrkowskiej. 

Zagłosuj

Czy w Polsce mamy problem z agresją wobec innych narodowości?

Liczba głosów:

W grupie poszkodowanych znalazł się Jacek - Polak z pochodzenia, od 20 lat mieszkający w Niemczech. Chciał swoim kolegom pokazać ulicę Piotrkowską, którą często nazywa się wizytówką Łodzi. Około 4.00 nad ranem wyszli z klubu Bajka i szli w stronę klubu Czekolada. Po drodze zaczepiła ich grupka pijanych mężczyzn. Miało im się nie spodobać, że Jacek wraz ze swoimi kolegami rozmawiał po niemiecku. 

- Jeden z siedzących na ulicy mężczyzn miał rzucić do Niemców: - Po jakiemu wy p...?

- Proszę? - odpowiedziałem i dostałem butelką w twarz - mówi Jacek w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim. 

Koledzy mężczyzny próbowali interweniować, szukać pomocy. Wtedy grupka osiłków skopała ich. Ostatecznie karetka zawiozła Jacka do szpitala. Czekają go poważne operacje twarzy. Ma rozbity nos i rozcięty policzek. 

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/KM