Zderzenie karetki pogotowia z samochodem. Dwie osoby ranne

Redakcja
15.06.2018 20:41
wypadek
fot. Shutterstock

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło w piątek po południu w Łodzi. Samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia, która uderzyła jeszcze w budynek - poinformował PAP rzecznik miejskiej straży pożarnej w Łodzi Łukasz Górczyński.

Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP wyjaśniła, że jadąca na sygnale karetka pogotowia, kierowana przez 39-latka, wjechała na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Tam doszło do zderzenia z samochodem osobowym fiat tipo, kierowanym przez 55-letniego mężczyznę. Po zderzeniu karetka uderzyła jeszcze w mur kamienicy.

Zobacz także

Odrywające się fragmenty karetki uderzyły oczekującego przy przejściu dla pieszych starszego mężczyznę, który doznał licznych obrażeń. Ranny trafił do szpitala. Do szpitala - z urazem kręgosłupa i klatki piersiowej - został przewieziony również kierowca fiata tipo.

Jak powiedziała Boratyńska, do ustalenia pozostaje, czy karetka mogła w tym czasie używać sygnału i czy jej kierowca miał takie uprawnienia. Dodała, że 39-latkowi policja zatrzymała prawo jazdy.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal