Pseudokibice z Łodzi aresztowani. Grozi im nawet 12 lat więzienia

Redakcja
15.11.2018 12:18
Pseudokibice z Łodzi aresztowani. Grozi im nawet 12 lat więzienia
fot. policja

Na trzy miesiące do aresztu trafi pięciu pseudokibiców z Łodzi, którzy pobili i okradli sympatyka innej drużyny. Szósty z przestępców został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Ma zaledwie 15 lat.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Trzech z pięciu aresztowanych mężczyzn nie ma jeszcze 20 lat. To dwóch 17-latków i 18-latek. Pozostali dwaj podejrzani mają 22 i 28 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia i rozboju, za co grozi im nawet 12 lat więzienia.

Najmłodszy z chuliganów, 15-latek, został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Wszyscy w przeszłości mieli już konflikt z prawem na tle kibicowskim.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło pod koniec października na jednym z łódzkich osiedli. Do wychodzącego ze sklepu klienta podbiegła grupa młodych mężczyzn. Zaczęli kopać i bić ofiarę po całym ciele. Ukradli mu też torbę, w której był szalik i koszulka jednej z łódzkich drużyn piłkarskich.  

Zobacz także

Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami głowy i kończyn trafił do szpitala.

Sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani dzięki nagraniom z monitoringu. Jak ustalono, jeden z chuliganów spalił skradzione rzeczy w piecu, by pozbyć się dowodów swojej winy.

RadioZET.pl/PAP/JŚ