Zamknij

Morderstwo Pauliny D. Wizja z udziałem Mamuki K. trwała prawie 10 godzin

09.09.2019 18:05
Morderstwo Pauliny D. Wizja z udziałem Mamuki K. trwała prawie 10 godzin
fot. Polska Policja

Jak donosi Dziennik Łódzki, Mamuka K. – który usłyszał zarzut zamordowania 27-letniej łodzianki w październiku zeszłego roku – wziął udział w wizji lokalnej. Miała ona miejsce w niedzielę. Gruzin miał pokazywać policjantom, jak krok po kroku zacierał ślady swojej zbrodni i umieszczał ciało ofiary w torbie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak przekazał w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, wizja lokalna trwała od godziny 7.00 rano do 16.30. Przebieg jej poszczególnych etapów utrwalono za pomocą kamery. Wizja rozpoczęła się na ulicy Piotrkowskiej, ponieważ to właśnie tam 20 października ubiegłego roku 40-latek miał spotkać 27-letnią kobietę. Następnie, czynności przeniesiono do mieszkania na ulicy Żeromskiego, gdzie doszło do morderstwa Pauliny D.

- Mamuka K. pokazywał m.in. jak zacierał ślady, umieszczał ciało ofiary w torbie i przenosił do taksówki, którą zawiózł torbę w okolice Stawów Jana. Wizja lokalna zakończyła się na dworcu Łódź Kaliska – wyliczał rzecznik. Jak dodał, w przeprowadzanych czynnościach udział wzięli również obrońcy Gruzina i pełnomocnicy rodziny Pauliny D.

Zobacz także

Niedzielna wizja lokalna dotyczy wydarzeń z 20 października 2018 roku. 27-letnia mieszkanka Łodzi Pauliny D. zaginęła bez śladu. Po niespełna tygodniu znaleziono jej zwłoki – ciało znajdowało się w torbie turystycznej. Mamuka K. zawiózł je i porzucił niedaleko Stawów Jana.

Zobacz także

Mężczyzna, po dokonaniu zabójstwa, zdążył uciec na Ukrainę. Tam został zatrzymany i przewieziony do Polski, na proces. Przypomnijmy, że niedługo po znalezieniu się pdo polską jurysdykcją, odmówił wzięcia udziału w pierwszej wizji.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/PAP/Polsat News