Zamknij

Zabójca Pauliny z Łodzi trafi do Polski. Jest zgoda na ekstradycję

Redakcja
13.12.2018 10:38
Zabójca Pauliny z Łodzi trafi do Polski. Jest zgoda na ekstradycję
fot. policja

Jest zgoda ukraińskiego sądu na ekstradycję do Polski zabójcy 28-letniej Pauliny z Łodzi – informuje Wirtualna Polska. 38-letni Gruzin Mamuka K. ma trafić do polskiego aresztu jeszcze w tym roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebook

Jak nieoficjalnie ustalił portal WP, jest już formalna zgoda ukraińskiego sądu na ekstradycję, ale łódzka prokuratura, która prowadzi śledztwo, i resort sprawiedliwości, który wnioskował o ekstradycję, czekają jeszcze na oficjalne pismo w tej sprawie.

Dziennikarze Wirtualnej Polski informują, powołując się na źródło wśród śledczych, że mężczyzna do Polski ma trafić jeszcze w tym roku. Funkcjonariusze z Ukrainy dowiozą go do granicy. Stamtąd odbiorą go już polscy policjanci.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mamuka K. w Polsce od razu trafi do aresztu. Sąd już wcześniej zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 30 dni.

Zabójstwo Pauliny z Łodzi

Mamuka K. jest podejrzany o brutalne zabójstwo 28-letniej Pauliny z Łodzi. Kobieta zaginęła pod koniec października. Ostatni raz była widziana właśnie w towarzystwie 38-letniego Gruzina, który od kilku miesięcy pracował w Polsce.

Policja odnalazła ciało kobiety sześć dni później. Było ukryte w okolicy łódzkich Stawów Jana.

Zobacz także

Jak ustalili śledczy, Paulina zginęła od ciosów nożem zadanych w okolice szyi. Do zabójstwa doszło w jednej z łódzkich kamienic, gdzie lokal wynajmowała grupa gruzińskich robotników.

Zobacz także

Zatrzymanie Mamuki K.

Mamuka K. po zabójstwie uciekł z Polski. Za mężczyzną wystawiono list gończy. Został zatrzymany w Kijowie 1 listopada, dzięki ścisłej współpracy polskich i ukraińskich śledczych.

3 listopada ukraiński sąd aresztował go na 40 dni. Dziś (13.12.2108) formalnie kończy się areszt Gruzina.

– Cały czas jesteśmy w kontakcie z prokuraturą oraz ze stroną ukraińską i jak tylko będzie możliwe przekazanie nam podejrzanego, natychmiast jesteśmy gotowi dostarczyć go jak najszybciej do aresztu śledczego – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Według śledczych do zabójstwa Pauliny mogło dojść na tle seksualnym. Mamuce K. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/WP.pl/JŚ