Zamknij

Wyszła na papierosa, oparła się o barierkę i spadła z balkonu. Jest śledztwo

PAP
10.09.2021 12:50
kamienica w Łodzi, w której doszło do wypadku
fot. Google Maps

Jest śledztwo ws. tragicznej śmierci 29-latki w Łodzi. Kobieta zginęła w czwartek po upadku z balkonu na trzecim piętrze remontowanej kamienicy w centrum miasta. 

W Łodzi prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety w jednej ze śródmiejskich kamienic. 29-latka wypadła z balkonu na trzecim piętrze. Wypadek wydarzył się w czwartek przed godziną 17 przy ul. Rewolucji 23. 

- Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, czyli czyn zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat pięciu - przekazał w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. - W kręgu naszego zainteresowania są przede wszystkim kwestie związane z ewentualną odpowiedzialnością karną właściciela nieruchomości i wykonawcy prac budowlanych - dodał.

Łódź. 29-latka wypadła z balkonu kamienicy. Trwał remont budynku

Według ustaleń śledczych 29-latka odwiedziła w czwartek znajomego. W mieszkaniu był także jego ojciec. Młody mężczyzna wyszedł do sklepu. Kobieta przy otwartym oknie balkonowym paliła papierosa. - W pewnym momencie oparła się o barierkę. Dalszy przebieg wydarzeń był tragiczny - wraz z barierką spadła z trzeciego piętra. Poniosła śmierć na miejscu - relacjonował prokurator.

Przeprowadzono oględziny zwłok i miejsca tragicznego wydarzenia. - Powiadomiony został nadzór budowlany. Zabezpieczono dokumentację związaną z realizacją inwestycji i wykonywanymi pracami budowlanymi, bo od pewnego czasu trwał remont kamienicy - tłumaczył Kopania. - Skuto tynk elewacji, co mogło mieć wpływ na zerwanie się barierki - podkreślił.

Prokuratura ustala, czy prace prowadzone były zgodnie z przepisami i regułami sztuki budowlanej oraz "czy należycie, w sposób niestwarzający zagrożenia dla użytkowników nieruchomości, oznaczono i zabezpieczono front robót" - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Dodał, że trwają przesłuchania, a planowane jest powołanie biegłego z zakresu budownictwa.

RadioZET.pl/PAP Autor: Hubert Bekrycht