Zamknij

Babcia nie upilnowała wnuczka. 4-latek wypadł przez okno [NOWE FAKTY]

Redakcja
18.06.2018 19:42
Babcia nie upilnowała wnuczka. 4-latek wypadł przez okno [NOWE FAKTY]
fot. Google Maps

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka usłyszała babcia czteroletniego chłopca, który w sobotę wypadł z okna mieszkania na szóstym piętrze na osiedlu Dąbrowa w Łodzi. Dziecko poniosło śmierć na miejscu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O postawieniu zarzutów 69-letniej kobiecie, która w chwili zdarzenia opiekowała się wnukiem, poinformował PAP w poniedziałek po południu prok. Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

– Kobieta została przesłuchana, złożyła wyjaśnienia. Zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – przekazał prok. Szczepanek.

Zobacz także

Dodał, że po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniony został zatrzymany w tej sprawie 42-letni mężczyzna, który był znajomym matki chłopca. – Na tym etapie postępowania nic nie wskazuje na związek mężczyzny ze śmiercią dziecka i na udział w niej osób trzecich – wyjaśnił prokurator. Poinformował, że wyniki sekcji zwłok dziecka wykazują obrażenia charakterystyczne dla upadku z dużej wysokości.

4-latek wypadł z okna 

Do tragedii doszło w sobotę po południu w bloku przy ul. Felińskiego w Łodzi. Według ustaleń policji czterolatek wypadł z okna na szóstym piętrze. Chłopiec zmarł mimo trwającej półtorej godziny reanimacji prowadzonej na miejscu przez zespół ratowników medycznych.

Pod nieobecność pracującej matki dziecko miało się znajdować pod opieką babci. Kobieta w chwili zatrzymania przez policję była trzeźwa. Przebywający również w mieszkaniu mężczyzna miał zaś w organizmie 2,6 promila alkoholu. Policjanci przesłuchali sąsiadów, a także przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia.

Do podobnego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Zabrzu. Dwuletni chłopiec wypadł z okna na pierwszym piętrze. Jego stan jest ciężki, ale stabilny – informują lekarze. 

RadioZET.pl/PAP/DG