Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pauliny szukała cała Polska. Jej zabójca nadal pozostaje na Ukrainie. Co z ekstradycją Mamuki K.?

28.02.2019 08:59
xxx wiadomosci

Już blisko cztery miesiące śledczy z Łodzi czekają na ekstradycję zabójcy 28-letniej Pauliny D. Podejrzewany o zbrodnię 39-letni Gruzin został zatrzymany w Kijowie. I choć miał trafić do Polski jeszcze w grudniu, do tej pory pozostaje w ukraińskim areszcie.

Pauliny szukała cała Polska. Jej zabójca nadal pozostaje na Ukrainie. Co z ekstradycją Mamuki K.? fot. policja

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Przekazanie Mamuki K. stronie polskiej znacznie się opóźnia. Wniosek o ekstradycję polscy śledczy złożyli już 15 listopada.

– Mamy informację, że wniosek o ekstradycję jest w trakcie realizacji. Chcemy, aby nastąpiło to jak najszybciej. Chcemy go przesłuchać i poznać jego wersję wydarzeń – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Na razie jednak wciąż nie ma informacji, kiedy mężczyzna trafi do Polski.

Zabójstwo Pauliny D.

28-letniej Pauliny D. z Łodzi jesienią ubiegłego roku szukała cała Polska. Dziewczyna zaginęła 20 października. 6 dni później w zaroślach na przedmieściach znaleziono jej ciało.

Śledczy ustalili, że zbrodni dokonano na tle seksualnym. O zabójstwo podejrzany jest 39-letni Gruzin Mamuka K., który w Łodzi pracował na budowie. Mężczyzna uciekł na Ukrainę. Tam został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Przebywa w tzw. areszcie ekstradycyjnym.

W sprawie podejrzane są jeszcze trzy osoby. To Białorusinka i dwóch innych Gruzinów. Są podejrzani m.in. o zatajenie zbrodni. Wszyscy przebywają w areszcie.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/JŚ               

Oceń