Zamknij

Podejrzana o kradzież puszki z datkami WOŚP wreszcie zatrzymana!

Redakcja
24.01.2018 11:29
Podejrzana o kradzież puszki z datkami WOŚP wreszcie zatrzymana!
fot. Policja

20-letnia mieszkanka Łodzi odpowie za kradzież stojącej na sklepowej ladzie puszki z datkami na WOŚP. Podejrzana została zatrzymana 24 stycznia, w środę. Grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w dniu 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 14 stycznia 2018 roku. Młoda kobieta ukradła stojącą na ladzie puszkę z datkami na orkiestrę, co zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci znaleźli podejrzaną.

Złodziejka z długimi ciemnymi włosami była ubrana w jasną kurtkę typu parka oraz czapkę z charakterystycznym wizerunkiem.

Zobacz także

— Funkcjonariusze z komendy miejskiej dotarli do mieszkania na Bałutach, gdzie według ich wiedzy, miała ukrywać się złodziejka. Początkowo domownicy zaprzeczali temu, ale kryminalni nie dali się zwieść i podczas sprawdzania pomieszczeń znaleźli ją pod łóżkiem podczepioną do stelaża. W rozmowie z nimi przyznała się do kradzieży puszki z datkami — poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

Funkcjonariuszka dodała, że 20-letnia złodziejka wydała pieniądze ukradzione z puszki najprawdopodobniej na jedzenie i papierosy. Była już wcześniej notowana za kradzieże sklepowe. Jeszcze w środę ma zostać przesłuchana. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Według policji tegoroczny finał WOŚP był najbezpieczniejszy od lat. W całym kraju odnotowano zaledwie 18 incydentów. Dla porównania — rok wcześniej odnotowano 31 zdarzeń, podczas 24. Finału — 35, podczas 23. — 28, podczas 22. — 52, podczas 21. Finału — 39.

RadioZET.pl/SI/PAP