Mężczyzna został zakleszczony w kruszarce do betonu. Nie mógł się z niej wydostać

Redakcja
01.04.2019 16:19
Mężczyzna został zakleszczony w kruszarce do betonu. Nie mógł się z niej wydostać
fot. Shutterstock

W Łodzi 31-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, został zakleszczony w kruszarce do betonu. Z urazem nogi trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja będzie wyjaśniać okoliczności wypadku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie jednej z firm wytwarzającej beton. Jak wyjaśnił PAP rzecznik prasowy straży pożarnej w Łodzi, mł. ogn. Łukasz Górczyński, mężczyzna był pracownikiem firmy serwisowej, która zajmowała się serwisem kruszarki. Przy urządzeniu pracowały dwie osoby.

Zobacz także

"W pewnym momencie maszyna się uruchomiła, jeden z pracowników zdążył wyskoczyć i wyłączyć ją. Drugiemu, 31-letniemu obywatelowi Ukrainy, nie udało się wydostać, został zakleszczony i nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Konieczna była nasza pomoc, aby go uwolnić z urządzenia" - powiedział Górczyński. Dodał, że mężczyzna był przytomny, miał uraz nogi.

Według rzeczniczki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Joanny Kąckiej prawdopodobnie urządzenie wciągnęło najpierw fragment odzieży, a później mężczyznę.

Zobacz także

Rzecznik łódzkiego pogotowia Adam Stępka poinformował, że poszkodowany trafił do szpitala w stanie średnim. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podkreślił, że akcja ratunkowa była na tyle trudna, że wymagała interwencji straży pożarnej.

Policja będzie badać okoliczności zdarzenia.

RadioZET.pl/PAP