Zamknij

Napadł na sklep, przed policjantami schował się w suficie, po czym spadł i… wpadł

Redakcja
05.02.2019 17:07
Napadł na sklep, przed policjantami schował się w suficie, po czym spadł i… wpadł
fot. Shutterstock

Niecodzienna interwencja w Łodzi. Policjanci zatrzymali 25-latka, który najpierw wszczął awanturę w sklepie i groził ekspedientce a następnie ukrył się na zapleczu w… podwieszanym suficie, który zarwał się pod jego ciężarem. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia za inne przestępstwo. Od razu trafi za kraty.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednym z osiedlowych sklepów na łódzkim Widzewie. Do ekspedientki podszedł młody mężczyzna i zaczął się awanturować a nawet grozić kobiecie. Jedna z klientek, która była świadkiem całej sytuacji, zauważyła w okolicy patrol policji, który przyjechał na miejsce w związku z kolizją. Funkcjonariusze przerwali prowadzone czynności i natychmiast udali się do sklepu.

Zobacz także

Zastali wystraszoną sprzedawczynię, która przekazała im, że sprawca uciekł na zaplecze. Tam policjanci nikogo jednak nie zastali. Usłyszeli za to niepokojące odgłosy. Okazało się, że napastnik  ukrył się w podwieszanym suficie. Nie reagował na wezwania policjantów do czasu aż… płyta się oberwała. Mężczyzna spadł niemal wprost w ręce funkcjonariuszy.

  

216-81442_m
fot. KWP Łódź

Awanturnik okazał się 25-letnim mieszkańcem Poddębic poszukiwanym przez sąd w Łasku do odbycia kary więzienia za inne przestępstwo. Został zatrzymany. Badanie wykazało, że był pijany. Miał około promila alkoholu w organizmie.

216-81454_m
fot. KWP Łódź

Zobacz także

Teraz najprawdopodobniej usłyszy dodatkowe zarzuty gróźb karalnych i zniszczenia mienia. Po uszkodzeniu sufitu straty oszacowano na co najmniej 1000 złotych. Co więcej, mężczyzna przyjechał pod sklep samochodem. Policjanci ustalają więc także, czy 25-latek był nietrzeźwy już wtedy, gdy prowadził pojazd.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/KWP Łódź/JŚ