Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany kierowca Audi wjechał w płot. Później rzucił się na policjantów

13.02.2019 22:45
xxx wiadomosci

Nietrzeźwy kierowca audi wjechał w płot, porzucił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. Został namierzony przez policjantów, a kiedy zorientował się, że na ucieczkę nie ma szans zaatakował kijem jednego z funkcjonariuszy.  

 Pijany kierowca Audi wjechał w płot. Później rzucił się na policjantów fot. policja.pl

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Sadulaki w gminie Kluki. Policjanci otrzymali informację, że nietrzeźwy kierujący audi wjechał w ogrodzenie posesji, porzucił auto i uciekł. Zgłaszający opisał mężczyznę i wskazał kierunek ucieczki.

Funkcjonariusze namierzyli uciekiniera, który był na wytypowanej przez nich posesji. Kiedy mężczyzna zobaczył funkcjonariuszy zaczął uciekać - najpierw do stodoły, a później w kierunku lasu. W momencie, kiedy zorientował się, że na ucieczkę nie ma szans zaatakował policjanta uderzając go kijem.

Napastnika uspokoił dopiero huk strzałów ostrzegawczych. Został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu 44-letni mieszkaniec gminy Kluki usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

policja fot. Policja.pl

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - do 2 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń