Zamknij

Wjechał samochodem na torowisko. Gdy dmuchnął, na alkomacie zabrakło skali

Redakcja
09.02.2019 14:39
Wjechał samochodem na torowisko. Gdy dmuchnął, na alkomacie zabrakło skali
fot. Łódzka policja

Długoletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i do 2 lat więzienia grozi 39-letniemu kierowcy z Łodzi, który w czwartek wieczorem wjechał na przystanek oraz torowisko i zablokował ruch tramwajowy. Mężczyzna miał 4,2 promile alkoholu w organizmie. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łodzi podczas kontroli trzeźwości 39-latka niemalże zabrakło skali na użytym przez funkcjonariuszy alcosensorze, więc policjanci musieli sięgnąć po urządzenie o większej skali.

Łódź. Pijany wjechał w przystanek tramwajowy 

W czwartek wieczorem do policji dotarło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który blokuje ruch tramwajowy na ul. Zgierskiej przy Pasiecznej. Citroen wjechał na przystanek i utknął na torowisku.

248-81998
fot. Łódzka policja

Podczas oczekiwania na przyjazd drogówki motorniczy wyczuł woń alkoholu od kierującego autem i zabrał mu kluczyki od citroena.

Mężczyzna miał powiedzieć policjantom, że sam do końca nie wie, jak to się stało, że zamiast na jezdni, znalazł się na przystanku komunikacji miejskiej. Przyznał, że tego dnia pił alkohol.

Zobacz także

Gdy skala pierwszego urządzenia pomiarowego okazała się niewystarczająca, funkcjonariusze użyli drugiego, które wskazało 4,2 promila. Auto 39-latka zostało zabezpieczone na parkingu, zaś kierującemu odebrano prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem. Zdaniem Boratyńskiej, grozi mu długoletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara więzienia do 2 lat.

RadioZET.pl/PAP/DG