Zamknij

Policja ustaliła zabójcę właściciela lombardu. Ten rzucił się pod pociąg

Redakcja
28.02.2018 12:41
Łódź
fot. Wikimedia.Commons

Sprawcą zabójstwa pracownika lombardu, do którego doszło w Łodzi w środę, był najprawdopodobniej jego znajomy, który tego samego dnia popełnił samobójstwo — ustaliły łódzka policja i prokuratura. Domniemany zabójca zginął potrącony przez pociąg.

Ciało 40-letniego mężczyzny z kilkoma ranami kłutymi zadanymi ostrym narzędziem zostało odnalezione w środę  o godz. 16 w lombardzie przy ul. Rzgowskiej. Jak podała rzeczniczka łódzkiej KWP Joanna Kącka, w związku z podejrzeniem zabójstwa do działania przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza.

Zobacz także

Po analizie materiału dowodowego policjanci ustalili, że za zabójstwem mógł stać 40-letni mężczyzna, który kilka godzin po zbrodni popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg towarowy pomiędzy stacjami Łódź Chojny i Łódź Olechów.

Z informacji przekazanych przez rzecznika Prokuratury Okręgowej, Krzysztofa Kopanię, wynika, że domniemany zabójca kilka dni wcześniej wyszedł ze swojego domu i był poszukiwany. Mężczyźni się znali. Zdaniem prokuratury tło tragicznych zdarzeń miało charakter ściśle osobisty.

RadioZET.pl/PAP/MP