Zamknij

Pijani rodzice zajmowali się dziećmi. „Na podłodze leżała śpiąca kobieta”

09.12.2019 14:45
Policja
fot. Łódzka Policja

Rodzice 2,5-letnich bliźniąt zostali zatrzymani przez policję z Łodzi po tym, jak po spożyciu alkoholu nie byli w stanie sprawować opieki nad swoimi dziećmi. Za narażenie na niebezpieczeństwo synów grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Informacja o małym dziecku biegającym boso i bez opieki po korytarzu jednego z domów wielorodzinnych na łódzkich Bałutach dotarła do policji w niedzielę ok. godz. 12. Jak podała Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy zauważyli, jak przez otwarte drzwi jednego z mieszkań wychyla się z zaciekawieniem mały chłopiec.

Zobacz także

Po wejściu do lokalu okazało się, że jego brat bliźniak znajdował się w łóżeczku. Tuż obok na podłodze leżała śpiąca kobieta, natomiast w kolejnym pokoju w łóżku policjanci zastali śpiącą parę.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

– Wszyscy, zarówno rodzice chłopców, jak i ich znajoma, byli mocno zaskoczeni i niezadowoleni z obecności stróżów prawa. Stanowczo twierdzili, że to niemożliwe, żeby jedno z dzieci wyszło z mieszkania. Podczas interwencji byli wulgarni, podważali jej zasadność, uważali, że nic złego się nie stało. Od wszystkich czuć było wyraźną woń alkoholu – opisuje interwencję Zdanowska.

Zobacz także

Przeprowadzono badania alkomatem, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie matki i 1 promil alkoholu u ojca bliźniaków. Wezwany na miejsce lekarz przebadał chłopców, po czym obaj zostali przekazani pod opiekę babci. Natomiast 26-letnia matka i 32-letni ojciec zostali zatrzymani. Za narażenie na niebezpieczeństwo swoich synów grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

RadioZET.pl/PAP