Zostawiła dwójkę dzieci w nagrzewającym się aucie. Grozi jej więzienie

Bartłomiej Chudy
16.06.2019 13:27
Zostawiła dwójkę dzieci w nagrzewającym się aucie. Grozi jej więzienie
fot. Damian KLAMKA/East New

Policja wszczęła postępowanie wobec matki, która zostawiła w nagrzewającym się samochodzie dwójkę dzieci. Pociechy w wieku 2,5 oraz 7 lat o mało nie „usmażyły się” na śmierć w pojeździe. Kobiecie grozi pięć lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło wczoraj, na jednym z parkingów przy sklepie przy ul. Wici w Łodzi.

Około godziny 15 policjanci zostali powiadomieni, że w zaparkowanym samochodzie znajduje się dwójka dzieci. Należy przypomnieć, że tego dnia panował ogromny upał, a auto pozostawiono w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym

nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Gdy policjanci dotarli na miejsce przy samochodzie była już mama dzieci. Według ustaleń miała zostawić dzieci w aucie, gdyż jedno z nich usnęło – donosi PAP. Kobieta stwierdziła, że zostawiła w pojeździe uchylone szyby. Możliwe, że zamknęły się samoczynnie, gdy odchodziła od auta.

Zobacz także

Dzieci przebywały w nagrzewającym się pojeździe co najmniej przez kilkanaście minut. Były tak rozpalone, że wezwano pogotowie. Dzieci trafiły na badania do szpitala, gdzie ustalono, że ich stan zdrowia nie wymaga pozostania w placówce.

Służby wszczęły postępowanie w tej sprawie. Jeśli uznają, że matka naraziła dzieci na utratę życia lub zdrowia, będzie jej groziło nawet 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP