Zamknij

W pożarze mieszkania na 6. piętrze zginęła kobieta. "Ogień wydobywał się z okien"

14.11.2021 10:01
Pożar mieszkania w Łodzi. Zginęła kobieta
fot. Adam Burakowski/REPORTER, zdj. ilustracyne

Podczas pożaru mieszkania na szóstym piętrze wieżowca przy ul. Wodnej w Łodzi zginęła ok. 60-letnia kobieta. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia - powiedział w niedzielę rano PAP rzecznik prasowy straży pożarnej w Łodzi mł. kpt. Łukasz Górczyński.

Pożar mieszkania na szóstym piętrze wieżowca w Łodzi. Ogień pojawił się w nocy z soboty na niedzielę w jednym w budynku przy ul. Wodnej.

- W chwili przyjazdu strażaków nocny pożar był już w rozwiniętej fazie, to znaczy ogień wydobywał się z okien z obydwu stron mieszkania - poinformował PAP rzecznik łódzkich strażaków.

Nocny pożar mieszkania. Zginęła kobieta

- Po wejściu do palącego się lokalu strażacy wynieśli stamtąd około 60-letnią kobietę. Zarówno pożarnicy, jak i ratownicy medyczni przez ponad pół godziny próbowali ją ratować. Niestety, kobieta zmarła - przekazał Łukasz Górczyński.

Doszło do ewakuacji, mieszkania opuściło kilkunastu lokatorów. Przyczyną pożaru - jak podali strażacy - było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 20 strażaków z ośmiu jednostek gaśniczych, ratownicy medyczni i policja.

RadioZET.pl/PAP - Hubert Bekrycht