Radni rezygnują z wody w butelkach i przerzucają się na kranówkę. "Korzyści dla budżetu i środowiska"

28.03.2019 16:53
Woda
fot. Facebook/Łodź Woda Najlepsza

Łódzcy radni zdecydowali, że podczas sesji rady miejskiej na ich stołach nie będzie już plastikowych butelek z wodą. Zostaną one zastąpione karafkami z wodą z łódzkich kranów. Zdaniem pomysłodawców takiego rozwiązania przyniesie do korzyści dla środowiska, a także oszczędności w miejskim budżecie. 

Rada Miejska w Łodzi poinformowała o tym fakcie na swoim profilu na Facebooku. To efekt inicjatywy autorstwa przewodniczącego organu Marcina Gołaszewskiego i radnej klubu PO Antoniny Majchrzak. 

- Od dzisiaj radni Rady Miejskiej w Łodzi będą dawać dobry przykład wszystkim mieszkańcom miasta – poinformowała Majchrzak, cytowana na profilu RM. Pomysłodawcy tego rozwiązania argumentują to przede wszystkim chęcią dbania o środowisko, a także oszczędnością - nawet do 8 tys. złotych rocznie w miejskim budżecie. 

- Ze stołów Dużej Sali Obrad zniknęły plastikowe butelki z wodą. Zostały zastąpione karafkami z „Łódzką wodą najlepszą”. Zielone, proekologiczne zmiany często bardzo łatwo wprowadzić w życie. Przynoszę one wiele korzyści środowisku, a także budżetowi miasta. Warto dodać, że 1,5 litra wody butelkowanej jest 300 razy droższe od takiej samej ilości wody z kranu – dodała.

- Wcześniej zamiast ogromnych ilości papieru wprowadziliśmy tablety. Teraz zastąpiliśmy wodę butelkową wodą z karafek. Łódzka Rada Miejska jest ekologiczna i ekonomiczna. Mam nadzieję, że udowodnimy, iż radni obecnej kadencji są bardzo proekologiczni i oszczędni – oświadczył z kolei Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej. 

RadioZET.pl/Facebook/Gazeta.pl