Zamknij

Strajk Kobiet w Łodzi. Policja zatrzymała protest, doszło do spięcia

21.11.2020 20:05
Protest Łódź
fot. Radio ZET, Mateusz Szkudlarek

Policja zatrzymała dziś w Łodzi protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Skończyło się na legitymowaniu i okrzykach.

Kolejny protest przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji przeszedł dziś ulicami Łodzi. Jak relacjonował reporter Radia ZET, Mateusz Szkudlarek, po godz. 16 tłum zebrał się przed pomnikiem jednorożca, w samym centrum miasta.

Policja zezwoliła jedynie na spacer ulicą Piotrkowską. Uczestnicy manifestacji nie zgodzili się na to ograniczenie i skierowali się na aleję Piłsudskiego. Gdy mundurowi zaczęli zatrzymywać manifestantów, zrobiło się nerwowo.

Łódź dalej protestuje. Policja zareagowała

- Mamy prawo protestować – grzmieli uczestnicy strajku. Dodawali, że policja nęka obywateli chcących manifestować poglądy, a zarazem utrzymujących dystans i zabezpieczonych maseczkami ochronnymi.

Zobacz także

Manifestanci przeszli jedynie kilkaset metrów alei Piłsudskiego. Policja zatrzymała marsz, wylegitymowała kilkanaście osób, ale protest ruszył dalej, do skrzyżowania „marszałków”. Następnie zawrócił w stronę ul. Piotrkowskiej.

Manifestacja zatrzymała się przed łódzką siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, gdzie manifestanci złożyli oprawę złożoną z tabliczek i haseł strajku. Nie stronili od miażdżącej oceny partii rządzącej...

RadioZET.pl/Mateusz Szkudlarek