Zamknij

Uszkodził 11 aut, tramwaj, wybijał szyby. Na koniec pobił dziewczynkę

22.09.2020 18:36
pobił dziewczynkę idącą do szkoły
fot. Shutterstock

31-letni mężczyzna pod osłoną nocy uszkodził 11 samochodów, tramwaj oraz powybijał szyby w okolicznych budynkach w Łodzi. Na koniec dwukrotnie kopnął w twarz małoletnią dziewczynkę idąca do szkoły. Straty jakie wyrządził opiewają na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Łódź. Policjanci z III Komisariatu KMP za pośrednictwem dyżurnego otrzymali informację, że nieznany mężczyzna idący pieszo po łódzkim osiedlu Retkinia uszkodził tramwaj linii 10. Następnie sprawca dewastacji oddalić miał się w jedną z osiedlowych uliczek, gdzie trzymanym w ręku kijem uderzał w szyby i lusterka samochodowe.

Stróże prawa dysponując informacjami na temat rysopisu sprawcy podążyli jego śladem. Podczas przejścia kolejnymi ulicami, policjanci napotykali świadków i uszkodzone samochody z powybijanymi szybami i poodrywanymi lusterkami bocznymi. Również tramwaj miał uszkodzoną kabinę motorniczego i zerwane lusterko boczne.

Łódź. Uszkodził auta i tramwaj. Dwukrotnie kopnął w twarz dziewczynkę

Ponadto, okazało się, że podejrzany o chuligańskie wybryki zdewastował również wejście do jednej z klatek schodowych, wybił okno w prywatnym mieszkaniu, uszkodził witryny dwóch sklepów, a także dwukrotnie kopnął w twarz dziewczynkę idącą do szkoły.

Zobacz także

Funkcjonariusze rozpytując świadków i kierując się tą samą drogą, którą oddalił się mężczyzna bardzo szybko natrafili na jego trop. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany nieopodal miejsca swojego zamieszkania. 31-latek był agresywny i konieczne było użycie względem niego siły fizycznej.

Zobacz także

Mężczyzna  trafił do szpitala na obserwację. Straty jakie wyrządził opiewają na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Policja Łódź