Zamknij

W mieszkaniu eksplodował rower elektryczny. "To był wielki wybuch"

02.09.2022 14:29

Zaledwie dwa dni cieszył się z nowego roweru elektrycznego pan Piotr z Łodzi. Jak podaje Dzienniklodzki.pl, w sprzęcie wybuchła bateria, a eksplozja doprowadziła do pożaru, który zniszczył całe mieszkanie. Strażacy przestrzegają przed takimi zdarzeniami i zalecają dokładne sprawdzanie kupowanego sprzętu i baterii.

Wybuchła bateria w rowerze elektrycznym. Mieszkanie w ruinie
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News, zdj. ilustracyjne

Nietypowy wybuch w mieszkaniu w Łodzi wydarzył się w ostatni piątek sierpnia. Przy drugim ładowaniu nowo zakupionego roweru elektrycznego eksplodowała jego bateria.

- To był wielki wybuch. Próbowałem ugasić ogień kołdrą, ale ona też natychmiast się zapaliła – wspomina w lokalnym serwisie właściciel roweru elektrycznego.

Łódź. Wybuch baterii w rowerze zniszczył całe mieszkanie

Zanim na miejsce przyjechali strażacy – jak podaje portal – miało palić się już całe mieszkanie. "Temperatura była tak duża, że popękały szyby w oknach, spaliły się ramy, odpadł tynk ze ścian. Zniszczyły się sprzęty elektryczne, telewizor i konsola. Z samego roweru też niewiele zostało" – czytamy.

Sam mieszkaniec przyznał, że błędem był zakup roweru elektrycznego od osoby prywatnej, bez dokumentów i gwarancji. - To był rower składany przez właściciela, nie mam na niego nawet dowodu zakupu – przyznał. To pierwszy pożar spowodowany przez baterię roweru elektrycznego w Łodzi. Rzecznik prasowy PSP w Łodzi mł. kpt. Łukasz Górczyński powiedział, że nie przypomina sobie podobnych zdarzeń w mieście.

Jednocześnie uspokoił, mówiąc, że w przypadku przestrzegania instrukcji oraz przy stosowaniu baterii litowo-jonowych (takie jak w laptopach, tylko większe) ryzyko eksplozji jest minimalne. - Jeżeli ktoś przestrzega instrukcji producenta, nie powinien mieć problemów – powiedział Górczyński.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Dzienniklodzki.pl

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.